We The Refugees Ticket to Europe

0We The Refugees Ticket to Europe indir - (Direkt indir)

“We. The Refugees: Ticket to Europe”, çağdaş Avrupa ve Kuzey Afrika’da geçen, mültecileri konu alan bir etkileşimli kurgu macera oyunudur. Rüya gibi çizgi roman grafikleri ile resmedilmiştir. Gerçek olaylardan esinlenen hikaye – yaratıcılar gerçekten bir mülteci kampını ziyaret etti, düzinelerce mülteci ile görüştü ve onların hikayelerini oyunun temelini oluşturacak şekilde kullandı.

Hikaye
2020 yılının başlangıcıdır. Varşova’dan gelen, kendisinden bir şeyler yapmak isteyen, ancak hırslarını gerçekleştiremeyen otuzlu yaşlardaki bir yazar adayısınız. Mülteciler hakkındaki yıkıcı kitabınızla edebi dünyayı şaşırtmak istiyorsunuz. İnsanları etkileyecek, kalpleri harekete geçirecek, zihinleri genişletecek ve dünyayı doğru şekilde değiştirecek.

Pulitzer Ödülü kabul konuşmanızı hazırlamadan önce, hikaye için Afrika’ya gitmek için sadece küçük bir ayrıntı var. Kendinizi bir mülteci gibi göstererek Afrika kıyılarından Avrupa’ya giden illegal teknelerden birine kaçırmanız için dahi bir planınız var. Kesinlikle hiçbir şey yanlış gitmeyecek ve kesinlikle tamamen bilgisiz değilsiniz. Kesinlikle.

Modern, İlgili Bir Ortam
Oyun, Avrupa’nın güney sınırlarındaki mülteci krizine odaklanıyor ve bizlerin birkaç yıldır karşı karşıya kaldığı gerçek bir sorun.

Zengin Bir Hikaye
Karmaşık, çok katmanlı senaryo neredeyse 2 milyon karakterden oluşur, 3-4 romanın eşdeğeri. Anlamlı seçimler ve sonuçlar, hikayeyi paralel yollara böler ve ikinci ve üçüncü oynanışlarda yeni karakterlerle tanışıp, yeni hikayeler keşfetmek için oyunculara olanak sağlar.

Karmaşık Bir Konuya İlişkin Empatik Bir Bakış Açısı
Protagonist, bir Avrupalıdır ve mültecilerin dünyasına bir yabancı olarak girmeye çalışır. Oyun, “beyaz erkeğin egzotik bir dünyaya yolculuğu” klişesini kullanarak ve altüst ederek oynanır.

Çok Katmanlı, Orijinal Bir Anlatım
Oyun, sadece mültecilerle ilgili bir rapor değil, aynı zamanda bir raporun oluşturulma sürecini sunan interaktif bir kurgu oyunudur. Bu şekilde, oyuncu hem mültecilerin yolculuğunu hem de bir yazarın konuyu araştırma zorluklarını keşfeder.

Gerçekçilik ve Gerçeklik
Gerçek olaylara dayalı olarak, yazım süreci, oyuna yönelik konsepti bilen mültecilerle yapılan bir dizi röportajdan önce gerçekleştirildi. Bu mümkün olabilmesi için, yazarlar ekibi, oyunun prototipi mültecilere ve gönüllülere sunulduğu Lesvos adasındaki Moria mülteci kampını ziyaret etti. Senaryo, ilgili STK uzmanları tarafından da gözden geçirildi.


We The Refugees Ticket to Europe indir - (Direkt indir)

11.540
OYUN BİLGİLERİ 2 Mayıs 2023 14:13
We The Refugees Ticket to Europe

Tür: Macera, Oyun

Platform: PC

Boyut: 820 MB

Crack: TENOKE

Tarih: 1 Mayıs 2023

Dil: İngilizce

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?