Vampire: The Masquerade – Bloodlines

10Fantastik dünyalardan bahsedildiğinde akla ilk gelenler ejderhalar ve şövalyelerle dolu zindanlardır. Ancak günümüzde kendi dünyasını yaratmış pek çok fantastik öğe daha var. Bunların en ünlüsü hiç şüphe yok ki vampirler dünyası. Vampirlerin garip yaşantısı pek çok filme ve kitaba konu olmuştur. Fakat bir oyun olarak karşımıza çıktığını nadir görürüz. Belki fazla kan içermesinden, belki de vampirlerin yaşantısında cinselliğin önemli rol oynamasından dolayı oyun olarak tanıtmak pek kolay olmuyor olabilir. Vampir olarak tanıdığımız en ünlü oyun kahramanı hiç şüphe yok ki Bloodrayne’dir. Her ne kadar bir vampiri yönetiyor olsak, kana ihtiyaç duysak da vampirlerin kendine has yaşantılarını anlamamız için aksiyon oyunları yeterli gelmeyecektir. Vampir dünyasına ve bu dünyanın en akıl almaz entrikalarına şahit olmak için RPG oynamamız, Vampire: The Masquerade oynamamız gerekir.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines, White Wolf’un vampir evreninde geçen, vampirlerin, kurt adamların, zebanilerin ve akla gelecek pek çok fantastik yaratığın ortalıkta dolandığı bir oyun. Bu yaratıklar normal insanların arasında yaşıyor, hiçbirimizin haberi olmasa da tarihin akışında pek çok noktada önemli roller alıyorlar. Bahsini ettiğimiz yaratıklar çeşitli klanlara ayrılmış durumdalar ve aralarında pek de iyi geçindikleri söylenemez. Oyuna başladığımızda biz de bu klanlardan birine tabi oluyoruz. Haliyle dostlarımız ve düşmanlarımız oluyor. Ancak vereceğimiz kararlar ile farklı noktalara geçebiliyoruz. Oyun boyunca yapmamız gereken önemli görevler olacağı gibi hayatta kalmak için kan emecek, pek çok entrikaya göğüs gerip sayısız düşmanla karşılaşacağız.

Bloodlines dünyasına adımızı attıktan sonra içten içe Fallout ve benzeri RPG oyunlarını andırdığını düşünmeden edemeyeceksiniz. Bunun nedeni Fallout’un yapımcıları arasından pek çok önemli ismin bu oyun için ter döktüğü. Kısacası oyunun ana senaryosu ve diğer yaratıklarla olan diyalogları gibi akışı etkileyecek unsurlar fazlasıyla detaylı hazırlanmış.

*İstek üzerine eklenmiştir.


133.480
OYUN BİLGİLERİ 8 Mayıs 2020 03:34
Vampire: The Masquerade – Bloodlines

Tür: Aksiyon, Oyun, RPG

Platform: PC

Boyut: 7,6 GB

Crack: GOG

Tarih: 16 Kasım 2004

Kaynak: Torrentoyunindir.com

Dil: İngilizce

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?