Unexplored 2: The Wayfarer’s Legacy

0Geniş bir dünyada yöntemsel roguelite RYO
Unexplored 2, keşfedebilmen için geniş ve zengin bir fantezi dünyası yaratıyor. Kalıcı ölüme dair havalı bir dokunuş bulunduruyor: Karakterin ölebilir ancak dünyada zaman akmaya devam edebilir.

Oyun tekrarlayıcı ögeler, deneyim puanı ya da altın içermeyen tutkulu, yöntemsel bir aksiyon RYO’dur. Hikâye tamamen senin kararların ve tarihsel olarak bu kararlarının sonuçları hakkında.

Wayfarer olarak Staff of Yendor’u yok etme görevinde ilerlerken dünyayı bir uçtan diğer uca dolaşacaksın. Yol boyunca kabilelerle tanışacak, büyülü yaratıklarla karşılaşacak ve destansı silahlarla tarihi eşyaları bulmak için antik harabeleri keşfedeceksin.

Öldüğünde ise…
Oyun zorlayıcı olduğu için çok sık öleceksin. Yanlış bir seçim yapabilir, çok fazla yaratığa meydan okuyabilir veya çöl seyahatinden önce yeterli erzak almayı unutabilirsin.

Nedeni ne olursa olsun, karakterin öldüğünde her şey gider. Otomatik kayıt veya hızlı yükleme yok.

Ancak, aynı dünyada birkaç yıl sonra yeni bir karakterle maceralarına devam etmeyi seçebilirsin. Yeni karakterin, önceki maceracının verdiği kararların sonucuna tanıklık edecek.

Eşyaları bir sonraki Wayfarer’ının bulup kullanabilmesi için güvenli bir noktaya bırakabilirsin.

Dünyanın sonu geliyor
Aynı dünyada arka arkaya farklı Wayfarer’larla Staff of Yendor’u imha etme görevini tamamlamayı deneyebilirsin. Ancak son görevinde ölürsen dünyanın sonu gelir. Kalıcı olarak.

Bu yüzden mutlaka iyi hazırlan ve maceranın en son ve en tehlikeli kısmı için bilmen gereken her şeyi öğren.

Başarısız olursan dünya ortadan kalkar. Yapabileceğin tek şey kendi tarihine sahip yepyeni bir dünya yaratmak ve yeni bir göreve başlamak.

Önemli özellikler
Radikal içerik üretimi: Ludomotion’ın içerik üretimine radikal yaklaşımı, yeni bir dünya üretildiğinde eşsiz içeriklerle dolu birçok katman oluşturuyor.

Üretken hikâye anlatımı: Her Wayfarer’ın nihai hedefi benzer olsa da her kahramanın kendi dünyası, hikâyesi ve karşılaşmaları olacak.

Sistemik derinlik: Oyunda birçok sistem bulunuyor ve yüzlerce saat oynadıktan sonra bile her oynayışında yeni şeyler keşfedeceksin.

Miras sistemi: Geçmişteki kahramanlarının eylemleri, onların yolundan gidenlerin kaderini etkileyecek. Mirasını dikkatli kullanarak senden sonraki maceracıların görevi tamamlama umudunu yükselt.

Kalıcı bir dünyada kalıcı ölüm: Kahramanın öldükten sonra dirilemez. Fakat yeni bir Wayfarer ile aynı dünyaya geri dönmeyi seçebilirsin. Ya da istersen tamamen keşfedilmemiş bir dünyada yeni bir maceraya başlayabilirsin.

Eşsiz sunum: Unexplored 2’deki dünyalar, üretimsel bir oyundan beklenmeyecek kadar eşsiz güzellikte bir sanat tarzıyla sunulur. Şık ışıklandırma sistemi atmosferi belirler, günün saatine ve bölgedeki hava durumuna uyum sağlar.

Uyarlanabilen orkestral oyun müzikleri: Bir oyuncu olarak eylemlerine ve kararlarına reaksiyon gösteren orkestral ve orijinal oyun müzikleri, macerana eşlik ediyor.


4.378
OYUN BİLGİLERİ 27 Mayıs 2022 21:37
Unexplored 2: The Wayfarer’s Legacy

Tür: Aksiyon, Macera, Oyun, Strateji

Platform: PC

Boyut: 570 MB

Crack: DARKSİDERS

Tarih: 27 Mayıs 2022

Dil: İngilizce

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?