Total War: ROME II – Hannibal at the Gates

11Total War: ROME II – Hannibal at the Gates indir - (Direkt indir)

Total War™: ROME II – Anibal Kapılarda

Sizi 2. Pön Savaşı’nın başladığı zamanki Batı Akdeniz’e götüren Anibal Kapılarda, antik dünyanın süper güçleri olan Roma ve Kartaca’yı topyekün savaşa sürükleyen döneme odaklanan bir senaryo haritası içeriyor.

Tarihin en meşhur ihtilaflarından biri olan bu savaş, büyük rakip generaller Scipio ve Anibal’in taktiksel dehasını ortaya koydu. Olağanüstü stratejilerini canlandırabilir ya da daha iyisini yapabilir misiniz? Tarihi nasıl değiştireceksiniz?

Kartaca ya da Roma olarak savaşa girebilir, soylu Yunan şehir devleti Siraküza’yı yönetebilir ya da ROME II’de ilk kez Arvaklar veya Lusitaniler olarak İberyalı bir kavmi oynayabilirsiniz.

Anibal Kapılarda aynı zamanda şunları içerir:

Yeni Senaryo Haritası:

Batı Akdeniz’in ROME II haritasına kıyasla daha ayrıntılı ve oyuncuların kaynaklar ve yerleşimlerin bulunduğu 19 eyalette genişleyebileceği bir temsili. Dönemin büyük güçleri olan Roma ve Kartaca, oyuna birbiriyle anlaşmazlık halinde, ama her ikisi de birkaç kilit bölgeyi ve uydu devleti kontrol ederek başlıyor. Hepsi oyuna tek bir bölgeyle başlayan Siraküza, Arvaklar ve Lusitaniler ise iki büyük imparatorluktan biriyle oynamaya kıyasla oldukça farklı ve zorlu bir mücadele sunuyor.

Diplomasi Odaklı Teknoloji:

Roma ve Kartaca’nın her ikisi de diplomasi odaklı yeni sivil teknoloji ağacı dallarına sahiptir. Her iki taraf da birçok müttefik ve uydu devletle başlayıp rakiplerinin desteğini diplomatik yollarla zayıflatabilir.

Yılda 12 tur:

M.Ö. 218-202 yıllarında yaşanan olayları kapsayan bir zaman aralığında geçen Anibal Kapılarda senaryosunda, her tur bir ayı temsil ediyor ve senaryo hepsi oynanışı farklı etkileyen yılın dört mevsimi boyunca devam ediyor.

Kompakt ve Odaklanmış Çok Oyunculu Senaryo:

Daha hızlı bir Çok Oyunculu Senaryo oyunu isteyen generaller için, Anibal Kapılarda’nın daha dar bir coğrafyada geçmesi işbirliği veya rekabet tarzı 2 oyunculu senaryoların, tam bir Büyük Senaryo’ya kıyasla daha odaklanmış ve hızlı olmasını sağlıyor.

Yeni Tarihi Muharebeler:

Anibal Kapılarda, iki yeni Tarihi Muharebe ekliyor: Cannae Muharebesi (MÖ 216) ve Zama Muharebesi (MÖ 202). Her iki muharebe de 2. Pön Savaşı’nda önemli rol oynadı. Cannae Anibal’in İtalya işgalinin zirve noktasını temsil ederken, Zama Roma’nın kesin zaferini ve Kartaca üzerinde üstünlük kurmasını temsil eder.

Total War™: ROME II için Yeni Oynanabilir Kavimler:

Kudretli Kartaca ve Roma’ya ek olarak, oyuncular 2. Pön Savaşı’nda üç yeni kavimden birini oynayabilirler: Arvaklar, Lusitaniler ve Siraküza. Her kavmin kendine ait özellikleri, benzersiz birlikleri ve senaryo başlangıç konumları bulunur. Anibal Kapılarda’yı satın aldığınızda, ROME II Büyük Senaryo’da da bu kavimlerle oynayabilirsiniz.

Arvaklar

Emperyalist genişleme politikaları hem Kartaca hem de Roma’yı Arvaklar’ın kapısına kadar getirdi, ama şu anda bu savaşçı Keltiber kabilesiyle sınırı olan sadece Anibal. Senaryonun başlangıcında tarafsız olan Arvaklar’ın önünde iki net seçenek uzanıyor: Anibal ile birleşip Roma’nın soykırım ölçüsünde bir misilleme yapması riskine girmek veya Roma ile iyi geçinmeye devam edip Kartaca’nın mutlak gazabıyla karşı karşıya kalmak. Arazi bilgilerine ve üstün savaş yeteneklerine rağmen Arvaklar her iki süper güçle aynı anda savaşamaz. Şimdilik tarafsızlıklarını koruyorlar ancak bu uzun süremez. İber yarımadasına birisinin hükmetmesi gerekiyor. Bu Arvaklar olabilir mi?

Lusitaniler

Lusitaniler, Kartaca ve Roma bölgenin huzurunu kaçırmadan çok önce İberya’da yaşıyordu. Lusitaniler, uzak kuzenleri Süevler gibi, tek bir klandan değil, savunma ve ortak çıkar için birlikte hareket eden daha küçük kabilelerin konfederasyonundan oluşuyor. Vahşi ve çevik savaşçılar olan Lusitaniler gerilla savaşı yürütmeye çok uygunlar. Anibal’in Kartaca ordusu önceden Roma’nın kontrolünde olan topraklardan geçerken, Lusitaniler için sınırlarının dışına genişleme ve İberya’yı işgalcilerin elinden geri alma fırsatı doğuyor. Ancak, başlangıçta tedbirli davranıp gerekirse düşmanla dostluk bile kurmak akıllıca olsa da eninde sonunda düşmanları topraklarından sürmeleri gerekiyor!

Siraküza

Siraküza şehir devleti antik dünyanın her yanında ünlü bir bilim ve kültür merkezi olarak tanınıyor. Akdeniz’in ortasındaki mükemmel konumunun sunduğu büyük avantajlardan faydalanan Siraküza, aynı zamanda zengin bir şehir. Şehrin tarihine, diğer Yunanlar, Kartacalılar ve iç tehlikelere karşı şehrin bağımsızlığını koruyan bir dizi tiran damga vurmuştur. M.Ö. 218’de hem Roma hem de Kartaca, Siraküza üzerinde mutlak bir hakimiyet kurmak ister. İki süper güç tekrar savaşa girerken, şehir kendisini bir uçurumun kenarında bulur: Siraküza kendi kaderini mi çizecek, yoksa önemsiz bir koloni haline mi gelecek?

Yeni Birlikler:

Anibal Kapılarda’daki oynanabilir kavimler, normal birlik envanterlerine ek olarak aşağıdaki birliklere de sahip olacak: Anibal Kapılarda’yı satın aldığınızda, bu birlikler ROME II Büyük Senaryo’da da bulunacak.

Arvaklar
• Boyalı Savaşçılar (yakın dövüş piyadeleri)
Boyalı vücutlar ve nahoş kokular talihsiz rakiplerin içine korku salar. Bu da savaşı kazanmanın yarısı demektir.

• Keltiber Süvarileri (yakın dövüş süvarileri)
Yetenekli bir generalin komutası altında çok yönlü olabilen bir süvari saldırı birliği.

Lusitaniler
• Lusitani Gerillaları (gizli mızraklı piyadeler)
Görünmeden hareket ederek rakiplerini pusuya düşüren bu gizliliğe dayalı gerilla savaşçıları işlerinde ustadır.

• Lusitani Mızrakçıları (mızraklı piyadeler)
Savaş alanındaki ünlerini tamamıyla hak eden yetenekli kabile mızrakçıları.

Siraküza
• Seçkin Hoplitler (elit hoplitler, Atina’da da bulunurlar)
İşgale karşı şehirlerini gururla savunan seçkin vatandaş hoplitleri.

Yeni Romalı Oksilyer birlikler:
• Oksilyer Scutariler (İberya yakın dövüş piyadeleri)
Bu İberyalılar, Roma’ya savaşın ön saflarında hizmet edecek beceriye fazlasıyla sahiptir.

• Oksilyer Scutari Süvarileri (İberya yakın dövüş süvarileri)
Bu ağır süvariler normalde muhafazakâr olan Roma ordusuna biraz İberya ateşi katar.

Yeni İberyalı Paralı Asker birlikleri:
• Paralı Asker Scutariler (İberya yakın dövüş piyadeleri)
Dolgun bir ücret alan iri yapılı ve falçatalı adamlar her türlü anlaşmazlığı kolayca çözebilir.

• Paralı Asker Scutari Süvarileri (İberya yakın dövüş süvarileri)
Bu atlı paralı askerler yakın dövüş için ideal birliklerdir.

Yeni İtalyan Paralı Asker birlikleri:
• Paralı Asker Etrüsk Hoplitleri (İtalyan hoplitleri)
Yunan gelenekleri doğrultusunda eğitim alan ve donatılan Roma’nın eski efendileri, hâlâ ciddiye alınması gereken bir kuvvettir.

• Paralı Asker Samnit Savaşçıları (İtalyan ağır piyadeleri)
Fethedilmiş halkların içinden hâlâ en iyi savaşçılar çıkabilir.

• Paralı Asker Campanialı Süvariler (İtalyan ağır süvarileri)
Yarımadanın en güzel çayırlarından gelen asil atlılar.

ÖNEMLİ NOT: Bu oyun tam pakettir.Total War: ROME II yüklü olması gerekmez! Direk indirip oynayabilirsiniz.


Total War: ROME II – Hannibal at the Gates indir - (Direkt indir)

115.199
OYUN BİLGİLERİ 30 Mart 2014 13:07
Total War: ROME II – Hannibal at the Gates

Tür: Oyun, Strateji

Platform: PC

Boyut: 11.85 GB

Crack: RELOADED

Tarih: 27 Mart 2014

Kaynak: Zamunda

Dil: Türkçe

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?