Tainted Grail Conquest

0Awaken Realms Digital tarafından geliştirilen Tainted Grail: Conquest, bir tür deste oluşturma oyunu. Roguelite mekanikleri üzerine inşa edilmiş ve az da olsa RYO ögeleri barındırıyor.

Arthurian efsanelerini andıran ama ondan daha karanlık bir diyarda, topraklarımızı egemenliği altına almış Wyrdness isimli bir kötülüğe karşı mücadele vermemiz gerekiyor.

Ortalık öyle karışmış ki hikayenin daha başında nerede olduğumuz, neden burada olduğumuzu anlayamıyoruz.

Roguelite elementlerin sunduğu kadarıyla oyunda ilerleyip bulunduğumuz araf benzeri yerden çıkmaya ve Wyrdness’in arkasındaki Guardians adı verilen varlıkları yok etmemiz isteniyor.

Ölümle yaptığımız bir anlaşma sayesinde de, ne kadar ölürsek ölelim tekrar dirilip mücadelemize devam etmemiz gerekiyor.

Tainted Grail’e başladığınızda ufak bir kasabada olduğunuzu göreceksiniz. Yol boyunca tanışacağınız NPCler sayesinde, kasabayı şenlendirmek de sizin elinizde.

Demirci, meşale yapımcısı, şifacı gibi karakterleri toplayıp yolculuğumuzda bize yardımcı olacak elemanları bir araya getiriyoruz.

Bu karakterleri bir kere bulmanız yeterli. Hangi karakterle oyuna girdiğiniz ya da kaç kere öldüğünüzün bir önemi olmuyor.

Roguelite türünün olayı zaten Roguelike dediğimiz, bize saç baş yoldurtan, psikolojimizi bozan ama oynarken sapkın bir zevk aldığımız türe göre daha çıtır bir zorluğa sahip olması.

İlk birkaç saatin ardından oyundaki mekanikleri iyicene anlıyor ve edindiğimiz tecrübe sayesinde de düşmanlarımızı çekirdek çitler gibi ayıklıyoruz.

Tainted Grail, oynanabilir dokuz adet sınıf sunuyor. Ancak en başında hepsi birden açık değil.

Her yolculuğunuzun ardından (Yani karakterinizin ölümünün ardından), yaptıklarınıza yönelik ödüle boğuluyor ve seviye almaya başlıyorsunuz.

Her seviyede de yeni bir sınıf açılıyor. Oyuna Wyrdhunter isimli bir sınıfla başlanıyor. Kendisinin pek iddiası yok.

Zaten ilk 10-15 dakika içerisinde tertemiz ölüyorsunuz. Sonrasında gelen Summoner sayesinde, oyuna hükmetmeye başlıyorsunuz. Zaten gerisi hızlı bir şekilde gelişiyor.


18.450
OYUN BİLGİLERİ 2 Ekim 2022 15:23
Tainted Grail Conquest

Tür: Aksiyon, Bağımsız Yapımcı, Hayatta Kalma Oyunları, Oyun

Platform: PC

Boyut: 5.66 GB

Crack: GOG

Tarih: 27 Mayıs 2021

Dil: İngilizce

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?