Starsand

2Gün planlandığı gibi başlıyor. Çölün ortasında, senin gibi insanlarla birlikte büyük bir hırs ve motivasyonla hayatın için koşuyorsun. Aylar süren hazırlık ve çalışma nihayet meyvelerini verecek… O da ne? Aniden müthiş bir kum fırtınası başlıyor, göz gözü görmüyor ve kendini bu haşin, sıcak çölün ortasında yapayalnız buluyorsun. Issız, amansız, yakıcı ve uçsuz bucaksız bir kum denizinin ortasındasın.

Kavurucu sıcağı teninde hissediyorsun, rüzgâr kumları suratına çarpıyor, göz alabildiğine çöl ve kumdan başka bir şey yok… var mı yoksa? Ufukta hareket eden bir şeyler var. Ne olabilir acaba?

İlk aklına gelen: Hayatta kalmak.
İkinci aklına gelen: Mutlaka yardıma gelirler.
Acı içinde fark ettiğin: Kimseler gelmeyecek, tek başınasın.
Ve büyük soru: Neredesin ve gökte neden iki ay var?

Starsand görünüşte yeryüzüne benzeyen ama gerçekte çok farklı bir açık dünyada geçen, çölde hayatta kalma oyunu. Tehlikeler, gizemler ve çetrefilli muammalar seni bekliyor. Tam olarak neler olduğunu, nerede olduğunu ve seninle eski bir uygarlık arasında nasıl bir bağlantı olabileceğini öğrenmen gerek. Bu acımasız dünyada hayatta kalıp hem bu soruların yanıtlarını hem de eski yaşamına dönmenin yolunu bulmak zorundasın.

Hayatta kalmak için güneşten korunacak bir gölge ve su bulmalısın. Enerjini akıllı kulan, sıcakta çok fazla efor harcama, soğuk gecelerde kendini sıcak tut. En önemlisi de, hayatta kalmak istiyorsan aklına mukayyet ol.

Yiyecek için avlanman, kendine silah ve barınak yapman gerek. Barınağını sağlam yap, çölün kumlarında korkunç yaratıklar kol geziyor.

Bu çölde hem avcı hem de avsın. Böceğe benzeyen yaratıklar karanlık yuvalarından sökün edip ortalıkta yiyecek arıyorlar. Korunmak için ateşi kullan, düşmanlarını hindistan cevizinden yapacağın el bombalarıyla havaya uçur, barınağını güvende tut ve ne pahasına olursa olsun hayatta kal.

Uçsuz bucaksız çölde yolunu bulmak, kum fırtınalarında kaybolmamak için işaretler koy. Gün içinde sıcak ve susuzluk en büyük düşmanın, gece ise soğuk. Bu tezatla yaşamaya kendini alıştır, bu dünyanın güzelliklerini keşfetmeye çalış, hayvanlardan ve doğadan öğren.


28.397
OYUN BİLGİLERİ 1 Mayıs 2022 20:01
Starsand

Tür: Açık Dünya Oyunları, Erken Erişim, Hayatta Kalma Oyunları, Oyun, Türkçe Oyunlar

Platform: PC

Boyut: 3.3 GB

Crack: EARLY ACCESS

Tarih: 4 Kasım 2021

Dil: Türkçe

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?