SGS Operation Downfall

1Hepimiz, Ağustos 1945’te Hiroşima ve Nagazaki’ye yapılan atom bombalarının, İkinci Dünya Savaşı’nın sonunda Japonların teslim olmasını hızlandırdığını biliyoruz.

Ama Manhattan Projesi başarısız olsaydı veya bombaların zamanında hazırlanamayacak kadar gecikmeler olduğunu bilseydi ne olurdu?

Operation Downfall Müttefiklerin Japon ana adalarını işgal planının kod adıydı. Operasyon iki bölümden oluşuyordu: Olimpik Operasyon ve Coronet Operasyonu.

Kasım 1945’te başlayacak olan Olimpiyat Operasyonu, en güneydeki ana Japon adası Kyūshū’nin güney üçte birini ele geçirmeyi ve yakın zamanda ele geçirilen Okinawa adasının bir sahne alanı olarak kullanılmasını amaçlıyordu.

1946’nın başlarında, ana Japon adası Honshu’da Tokyo yakınlarındaki Kantō Ovası’nın planlanan işgali olan Coronet Operasyonunu takip edecekti.

Olimpik Operasyonda ele geçirilen Kyūshū üzerindeki hava üsleri ve muhtemelen yakındaki Shikoku’daki diğer yakalamalar, Coronet Operasyonu için kara tabanlı hava desteğine izin verecektir.
Düşüş gerçekleşmiş olsaydı, tarihin en büyük amfibi operasyonu olacaktı.

Japonya’nın coğrafyası, bu işgal planını Japonlar için de oldukça açık kıldı; Müttefik istila planlarını doğru bir şekilde tahmin edebildiler ve böylece savunma planlarını, Ketsugō Operasyonunu buna göre ayarladılar.

Japonlar, sonraki savunma operasyonları için çok az yedekte kalan Kyūshū’nin tamamen savunmasını planladı.

Kaza tahminleri çok çeşitliydi, ancak son derece yüksekti. Japon sivillerinin işgale karşı koyma derecesine bağlı olarak, Müttefiklerin kayıpları için tahminler milyonları buldu.

Oyun ölçeği, kara birimleri için bölüm, hava birimleri için kanatlar düzeyindedir. Deniz kuvvetleri soyutlanmış ve olaylar veya savaş kartları oyunu ile temsil edilen Kamikaze veya Cüce denizaltıları gibi diğer özel silahlardır. Her bölge yaklaşık 100 mil karedir ve bir dönüş 1 haftalık gerçek zamanı temsil eder.

Senaryoların uzunluğu 10 ila 27 tur arasında değişir. Size çeşitli başlangıç ​​seçenekleri (daha fazla birlik, daha fazla değiştirme, daha fazla hava desteği, farklı başlangıç ​​konumları, hava indirme operasyonları) sunacaklar, bu da tarihi düzeni değiştirebilecek ve büyük bir yeniden oynanabilirlik potansiyeli sunacak.

Operasyonda, kuzeydeki Hokkaido adasına karşı planlandığı gibi Sovyet müdahalesi de yer alıyor. Ve Japon iç siyasetinin yanı sıra İmparator’un rolü ve yakalanmadan korunması da göz önünde bulundurulur.


8.753
OYUN BİLGİLERİ 9 Ağustos 2022 21:44
SGS Operation Downfall

Tür: Oyun, Strateji

Platform: PC

Boyut: 669.73 MB

Crack: DARKSİDERS

Tarih: 9 Ağustos 2022

Dil: İngilizce

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?