Prince of Persia: The Forgotten Sands

22Prince of Persia Forgotten Sands

PS3, Xbox 360 ve PC için üretilen ana oyunun konusu, Prens’in atı üzerinde çölde ilerlemesiyle başlar. Liderlik hakkında bir şeyler öğrenmek üzere kardeşi Malik’i aramaya koyulmuştur. Prens, Malik’in krallığına vardığında, bir ordunun krallığa saldırısıyla karşı karşıya kalır. Ordu krallığın derinliklerindeki hazineyi ele geçirmeye çalışmaktadır. Prens, Malik’in Krallığına sızar ve hazine mahzenlerinde Malik’le buluşur.

Burada, Malik kaybedilmiş bir çatışmada savaştığını ve son çareye güvenmek zorunda olduğunu aksi takdirde geri çekilmeleri gerektiğini ileri sürer. Prens şiddetle karşı çıkar; fakat Malik bir mühür kullanarak Süleyman’ın Ordusu’nu (Solomon’s Army) serbest bırakır. Süleyman’ın Ordusu çöldeki kumların sayısından fazla sayıda kum yaratığından oluşmuş bir ordudur. Prens ve Malik, her ikisi de ordunun serbest kalmasına neden olan mühürün yarısını almayı başarır. Bu sayede kumdan heykellere dönüşmekten kurtulur; düşmanlarının gücünden etkilenmezler. Krallığın geri kalanının kaderini bu belirleyecektir.

Prens, Malik’ten ayrı düşer. Bu sırada Razia adındaki bir cinin ülkesine açılan bir geçit bulur. Razia Prens’e, Süleyman’ın Ordusu’nu tekrardan hapsetmenin tek yolunun mühürün iki yarısını biraraya getirmek olduğunu söyler. Razia Prens’e bazı özel güçler verir ve Malik’teki mühürün diğer yarısını bulmak üzere onu ikna eder. Fakat Prens Malik’i bulduğunda, onun Süleyman’ın Ordusu’nu durdurmakla ilgilenmediğini, bunun yerine onu yok edip gücünü alarak daha güçlü bir lider olmayı istediğini görür. Prens Razia’yı tekrardan bulur ve bu konuyla ilgili olarak ona danışır. Bunun üzerine Razia ona Süleyman’ın Ordusu’nun gücünden çok fazla emmenin bir etkisi olduğunu ileri sürer ve Prens’e bu etkiden korunmasını sağlayacak güçleri verir.

Prens tekrardan Malik’i bulmaya yola çıkar. Bu sefer mührün yarısını ondan zorla almaya çalışır; fakat Malik daha güçlüdür ve kaçmayı başarır. Tekrardan Malik’in peşindeyken Prens, sahibi olduğu mührün peşine düşen, Süleyman’ın Ordusu’nun lideri Ratash’ı bulur. Sonra Prens hızlıca koşup ondan kurtulur. Ratash’ın şimdi ise Malik’i takip edeceğini fark eder ve bu yüzden ona yardım etmek için yola koyulur. Prens taht odasında Malik ve Ratash’ı savaşırken bulur ve Malik’e yardım eder. Prens ve Malik Ratash’ı öldürür gibi görünür ve Malik onun gücünü emer. Bu sırada mührünün yarısı zarar görür. Malik sinir krizine girmiş gibi görünür ve sonra Ratash’ın güçlerinin bir kısmını kullanarak kaçar.

Prens onun peşine düşer ve tekrar yerine Razia’yı bulur. Razia Prens’e, Ratash’ın sıradan bir kılıç tarafından öldürülemeyeceğini ve gerçekte olanın onun gördüğünden biraz farklı olduğunu açıklar. Aslında Ratash Malik’i öldürmüş ve onun bedenine sahip olmuştur. Prens buna inanmaz ve Razia’nın Ratash’ı öldürebileceğini söylediği Cin Kılıcı’nı (Djinn Sword) bulmaya yola koyulur.

Yol boyunca Prens, Ratash’ın gücünü geri kazananmasına şahit olarak onun peşinden gider. Bu sayede Ratash, Malik’in bedenini kendi özgün görünümüne dönüştürebilmektedir. Prens, Ratash’la girdiği bir mücadelede kaybeder ve abisinin öldüğü gerçeğini kabul eder. Cin Kılıcı’nı bulur ve kılıçla birlikte Prens, Ratash’ı yeniden bulmaya koyulur. Bulduğunda Ratash sarayın üzerine çöken kum fırtınasıyla devasa olmuştur.
Buna karşın Prens Ratash’ı öldürmek için kılıcı kullanır; savaş ve kum fırtınası, her ikisi de geçtiğinde Malik’i yanında yatmış ölürken bulur. Malik ona, Prens’in büyük bir lider olacağını, babasına anlatmasını söyler ve ölür. Prens, babasına Malik’in ölümünü bildirmek için yola çıkar.


231.537
OYUN BİLGİLERİ 22 Şubat 2017 22:11
Prince of Persia: The Forgotten Sands

Tür: Aksiyon, Macera

Platform: PC

Boyut: 5.62 GB

Crack: SKIDROW

Tarih: 27-06-2010

Kaynak: Zamunda

Dil: İngilizce

Etiketler: , , , , ,

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?