Planescape: Torment: Enhanced Edition

0Herkese merhaba! Bu sefer size bir CRPG oyunu tanıtacağım.

CRPG Nedir?
CRPG, Classic Roleplaying Game anlamına gelen ve masaüstü rol yapma oyunlarına mümkün olduğunca benzer tasarlanan, ama bir video oyunu olduğunu da her şekilde hissettiren oyunlara verilmiş olan türün adıdır. İzometrik olarak oynanan bu oyunlarda tam anlamıyla lineer bir ilerleyiş yoktur ve “hidden object” oyunları gibi sağdan soldan toplanan ipuçlarıyla detaylı veya direkt olarak NPC karakterlerle konuşarak düze ve sade bir oyun tecrübesi edinebilirsiniz.

D&D Nedir?
Dungeons & Dragons, masaüstü rol yapma oyunu dediğimiz hobinin başlamasına sebebiyet vermiş olan oyun sistemidir. D&D sayesinde oyun sektörü bugünkü zenginliğine kavuşmuştur.

Planescape Nedir?
D&D üzerine hazırlanmış dünyalardan biridir Planescape. Daha doğrusu, D&D’nin çoklu evrenini ve boyutlar arası mevzularını anlatır. Bu sebeple yeri önemlidir.

Oyun Hakkında
Planescape: Torment, kim olduğunu hatırlamayan bir karakterin hafızasını geri kazanma süreci esnasında çoklu evrenin ortak noktası olan Sigil’de birtakım olayları çözerek kim olduğunu, başına neler geldiğini ve kaderinin ne olacağını arayışını ele alan bir oyun. Eğer bir D&D oyuncusuysanız kesinlikle (bitiremeseniz bile) oynamanız gereken bir oyun olduğunu söyleyebilirim. Oynarken diyaloglara da oldukça dikkat etmelisiniz.


32.783
OYUN BİLGİLERİ 26 Mayıs 2020 15:05
Planescape: Torment: Enhanced Edition

Tür: Macera, Oyun, RPG

Platform: PC

Boyut: 1.3 GB

Crack: CODEX 

Tarih: 11 Nisan 2017

Dil: İngilizce

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?