Oxenfree

6Oxenfree indir - (Direkt indir)

Oxenfree, diyalog bazlı doğaüstü bir macera/platform türünde bağımsız bir yapım olarak karşımıza çıkıyor.

Kontrolünü sağladığımız Alex ve ona eşlik eden arkadaşlarıyla, bir adaya yaptıkları yolculukla hikayemiz başlar. Adım attıkları andan itibaren tuhaf görünen ada, bir mağarada karşılaştıkları esrarengiz radyo dalgalarıyla kurdukları iletişim sayesinde, hayaletlerle dolu maceramız da başlayacaktır. Alex ve arkadaşları bu macerada geçmişle olan anılarını da tazeleyecek ve birbirleriyle bir bağ kurmaya başlayacaklardır.

Oyuna başlar başlamaz ilk dikkatinizi çeken yine çok güzel resmedilmiş grafikleri oluyor. Sonrasında ise 3 farklı seçimden birisini seçerek, hatta bazen hiç birini seçmeyerek diyalogları kuruyor, buna göre de belirlemiş olduğunuz seçimlerle hikayeniz değişiyor. Öyle ki bazı karakterle çok iyi olabileceğiniz gibi isterseniz de nefret dolu bir ilişkiniz olabilir. Diyaloglar bildiğimiz RPG tarzında soru-cevap değil, ya da tek sonuca giden farklı yollar değil; tamamen özgün ve bir filmin içindeymiş gibi hissetmenizi sağlayan konuşmalardan bahsediyorum. Tabii Oxenfree’yle korku filmini, Telltale oyunları gibi bu bağımsız bir oyunda tecrübe etmek istiyorsanız, iyi bir İngilizce bilginizin olması şart.

Platform oyunu demek pek gelmiyor içimden Oxenfree’ye. Sebebi sadece karakterinizi ilerletmenizden öteye gidemeyen kontrol yapısından oluşması. Unity grafik motoruna 2D çizim grafikler çok güzel yedirilmiş. Ayrıca soundtrack albümünün olmasından da anlayacağınız üzere, oyunun müzikleri özgün ve güzel. Hikaye süresi ise ortalama 5 saatte bitiyor. Ancak yeniden oynamaya açık bir hikaye yapısıyla pek de sorun olmuyor.

Oxenfree Telltale oyunlarını sevenlerin ve 80’ler popüler korku yapımlarını özleyenlere ilaç gibi gelecektir. Gözden kaçırmamanızı tavsiye ederim.


Oxenfree indir - (Direkt indir)

22.613
OYUN BİLGİLERİ 30 Ocak 2021 14:32
Oxenfree

Tür: Bağımsız Yapımcı, Oyun, Strateji

Platform: PC

Boyut: 3.81 GB

Crack: GOG

Tarih: 15 Ocak 2016

Dil: İngilizce

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?