Old World

0Civilization IV ve Offworld Trading Company’nin Baş Tasarımcısı Soren Johnson’ın elinden çıkan bu tarihi destansı strateji oyununda Old World’ün hakimi ol. Her sıra bir yıl ve her lider sıradan bir insan. Bu yüzden süregelen hükümdarlığın, ardında bıraktığın mirasın olacak.
Old World
Emirler
Emirler, bütün ulusun üzerinde buyruklar verebileceğin bir kaynaktır. Geleneksel 4X oyunlarında olduğu gibi her tur her birimi hareket ettirmek yerine, oyuncunun Emir kaynağı bitene kadar her birim istenilen miktarda hareket ettirelebilir. Bu kaynak farklı şekillerde de harcanabilir. Saldırı, İnşa, Hadiseler, Diplomasi ve dahası.
Meşruiyet
Her yönetici tahta lâyık olduğunu kanıtlamalı. Arzularına ulaşıp harikaları tamamladıkça ve (“Bilge”, “İntikamcı” veya “Barış Getiren” olarak) şöhret kazandıkça, meşruiyetin artar ve her yıl daha fazla ek emir verebilir ve halkınla olan bağını kuvvetlendirebilirsin.
Veraset
Old World’de her bir sıra bir yılı temsil eder ve hükümdarlar ölümsüz olmadığından sonsuza kadar ülkeyi yönetemezler. Evlenmeleri ve soylarını devam ettirmeleri gerekir. Bir hükümdar öldüğünde, varisleri kendi adlarını duyurmak için yeni bir arzu seçerler.
Hadiseler
Old World; kararlarını, başarılarını ve karakterlerini temel alarak ulusun için yöntemsel bir hikaye oluşturan güçlü ve derin bir hareketli hadise sistemine sahiptir. Oyun, çoğu döneminin tarihsel hadiselerinden esinlenilen 1.000’den fazla benzersiz hadiseye sahiptir. Bu hadiseler karakterlere Anılar, Özellikler ve İlişkiler verir ve bunlar ileride olabilecek hadiseleri etkileyebileceği için seçerken dikkatli olmalısın.
Arzular
Hükümdarlığın her biri bir öncekinden daha zor 10 arzuyu elde ettiğinde zafere ulaşır. Bu arzular oyunundaki hadiseler ve karakterlerinin tutkularından ortaya çıkar. Hiçbir oyun birbirinin aynısı olmaz ve bu yüzden bilge bir hükümdar ne zaman işlerin gidişatını değiştirmesi gerektiğini bilir.
Bölgeler
Şehirler, bir şehir merkezi ve kırsal iç bölgeler ile birbiriyle bağlantılı bölge parselleri oluşturur. Harikalar ve tapınak, amfitiyatro ve garnizonlar gibi şehir binalarını içeren her bir gelişme tek bir karoda yer tutar. Bu bölge, oyuncunun haritada nerede gelişme inşa ettiğine ve uzman yetiştirdiğine göre büyür.


56.295
OYUN BİLGİLERİ 21 Mayıs 2020 01:10
Old World

Tür: Erken Erişim, Macera, Oyun

Platform: PC

Boyut: 4 GB

Crack: v1.0.56632

Dil: İngilizce

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?