Monster Hunter Stories 2 Wings of Ruin

5Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin ile gördüğü her canavarı yeni bir av kabul eden “Hunter” ekibinden birisi değil, canavarlar ile uyum içinde yaşayan “Rider”, yani binici diyebileceğimiz tarafı görüyoruz. Rider ekibi de tıpkı avcılar gibi silah kullanan, canavarlardan düşen parçalar ile yapılan zırhları kullanan savaşçılardan oluşuyor ama bir önemli fark var. Rider üyelerinin doğduğundan beri kendisi ile bağ kurmuş olan canavarları var. Monstie olarak isimlendirdikleri canavarlar günlük hayatta kasabalarda geziyor, savaşlarda mücadeleye katılıyor ve biniciler bu canavarların üzerine binip seyahat edebiliyor.

Güzel bir şarkı eşliğinde binicilerin kasabasındaki bir tören ile açılan oyun, peşindeki avcılardan kaçmaya çalışan gizemli bir kadının, adadaki Rathalos ile karşılaşmasıyla devam ediyor. Ortaya çıkan kırmızı bir ışık bütün adayı sarıyor, Rathalos avcılara saldırıp uzaklaşıyor ve gizemli kadın kendisine emanet edilen yumurta ile avcılardan gizleniyor. Biz ise Red adındaki efsanevi bir binicinin torunuyuz ve daha bir canavarı bile olmayan yeni bir biniciyiz. Bildiğimiz Palico ırkına pek benzemeyen bir kedi ile tanışıp Rathalos yumurtasını alıyor ve uzun bir maceraya atılıyoruz.

Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin hikayesinde canavarların aniden saldırgan davranışlar sergilemeye başlaması yüzünden tehlikeye düşen kasabalara yardım ediyor, Rathalos’ların kaybolmasının ardındaki sırrı çözmeye çalışıyor, büyük babamız olan Red’in geçmişini öğreniyor ve bir yandan da Ena tarafından bize verilen Rathalos yumurtasının gerçekten dünyanın sonunu getirecek canavara ait olup olmadığını anlamak için çabalıyoruz. Yolculuğumuz boyunca başka köylerden biniciler, gizemli Wyverian halkı ve Palico ırkının sevimli üyeleri maceramıza katılıyor. Peşimizde ise yumurtadaki Rathalos’u yakalamaya kararlı avcılar ve neden peşimizde olduğunu bilmediğimiz gizemli bir binici grubu bulunuyor.

Yaklaşık 30 – 35 saat süren bir hikaye var elimizde. İlk Monster Hunter Stories oyununu oynamadan anlaşılabilecek bir hikaye var elimizde. Navirou isimli Palico dostumuz görünürde ilk oyundan gelen (canavarlar hariç) tek karakter. Hikaye ilerledikçe daha fazla bilgi ediniyoruz ama ilk oyunu oynamamak büyük bir eksik değil. Oyun içerisindeki olaylar gayet düzgün bir şekilde açıklanmış. Hikaye “Monster Hunter World” ve Rise’a göre çok daha iyi.

Hikaye açısından en büyük şikayetim ise konuşmayan ana karakter. 2021 yılındayız, teknoloji almış başını gidiyor, oyun içindeki kediler bile konuşuyor ama bizim karakterimiz kafa sallayıp karşısındakinin kafasını elleri arasına almak dışında bir iletişim yoluna sahip değil. Ara sahnelerde ve oyun içinde herkes konuşurken bizim karakterimiz “hıh” sesinden başka şey demiyor. JRPG türünün vazgeçilmezi gibi bir şey ama yavaş yavaş bu konuya el atsalar çok mutlu olacağım.

Bütün Canavarları Yakalamalıyız
Monster Hunter serisinin hayranlarının büyük bir kısmı oyunun hikayesine değil, sürükleyici ve uzun süre kendine bağlayıcı oynanışına önem verir. Spin-off olarak geliştirilen Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin, alışıldık canavar avla, karakterini güçlendir ve daha güçlü canavarların peşine düş tarzını tamamen bırakmış durumda değil. Oynanışta ve savaş sisteminde ciddi değişiklikler olsa bile sonuçta yine daha güçlü ekipmanlar için daha güçlü canavarları kovalıyoruz.


31.345
OYUN BİLGİLERİ 5 Temmuz 2022 14:31
Monster Hunter Stories 2 Wings of Ruin

Tür: Macera, Oyun, Yıldız Oyunlar

Platform: PC

Boyut: 26.6 GB

Crack: P2P

Tarih: 9 Temmuz 2021

Dil: İngilizce

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?