Life is Strange: True Colors

7Life is Strange: True Colors indir - (Direkt indir)

Oyunu az önce bitirdim bu yüzden incelememi düzenleme kararı aldım.

Öncelikle, oyunun Türkçe çevirisini Anonymous Çeviri çatısı altında gerçekleştirdim. https://www.anonymousceviri.com/life-is-strange-true-colors-turkce-yama

Life is Strange 1 ve 2’ye kıyasla bana göre daha sönük bir oyun var karşımızda. Seçimler konusunda 1’in önünde olsa da 2’nin gerisinde. Seçim çeşitliliği ve seçimlerin gidişatı değiştirmesi mutlak elzemken bu konuda sanki yeteri kadar yaratıcılığa sahip değillermiş gibi duruyor. Oyunu belli bir kasaba içerisinde tutma çabası ellerini kollarını bağlıyormuş gibi hissettiriyor. Yine de önceki oyunlara göre kıyasladığım için söylediklerim fazlasıyla olumsuz gibi gelebilir, yüksek beklentilerle girmezseniz keyif alacağınızı ve hikâyenin sizi içine çekeceğini söyleyebilirim.

Grafiklere gelirsek, kesinlikle 2’nin çok gerisinde grafiklere sahip olduğunu düşünüyorum. Oynarken ister istemez önceki oyunlarla kıyas yaptığım için birçok şeyi olumsuz yorumlayabiliyorum, oyun kendi hâlinde gayet iyi bir atmosfere ve grafiğe sahip ve Deck Nine’ın kendini Dontnod’un yapımlarıyla kıyaslama gibi bir derdi yok. Benim gözüme en çok batan renklerin bu denli önem arz ettiği bir oyunda bu denli soluk olmalarıydı. Ayrıca birçok sahnede ışıklar doğru konumlandırılamamış, bu da çok kötü görüntülere neden olabiliyor. Kaplamalarda ise herkeste olmasa da kimi zaman 1’er saniyelik geç yüklenme problemi var.

Seçimlerin ve sonların detaylarına giremeyeceğim çünkü neresinden tutsak spoilera çıkar gibi duruyor. Yine de herkesin deneyimlemesi gerektiğini düşünüyorum. Toplumun kanayan yaraları gibi hassas konularda Life is Strange serisi hep başarılı oldu ve bu oyunda da bunu çok iyi bir şekilde devam ettirmiş.

Seslendirmeler önceki oyunlarda da oldukça başarılıydı, True Colors’ta da oldukça iyi bir iş çıkarılmış. Tepkiler, reaksiyonlar ve vücut dilleri seslerin tonuna çok iyi entegre edilmiş bu da kusursuza yakın bir iş çıkarılmasını sağlamış.

Son olarak gözler ve mimikler bu oyunda inanılmaz bir seviyeye ulaşmış. Deck Nine kesinlikle mocap konusunda büyük adımlar atmış ve bunu bu oyunda fazlasıyla fark ediyorsunuz. Oyun boyunca birçok karakteri sırf mimikleri yüzünden farklı seçimlerdeki tepkileriyle görmek istedim.

Önce önem verdiğim birkaç başlığı, sonra ise genel puanı belirteceğim.

Grafik – 5/10
Ses – 10/10
Hikâye – 7/10
Seçimler ve Seçimlerin Etkisi – 6/10
Genel Puan – 7.5/10


Life is Strange: True Colors indir - (Direkt indir)

59.976
OYUN BİLGİLERİ 24 Ekim 2021 18:13
Life is Strange: True Colors

Tür: Aksiyon, Macera, Oyun, Yıldız Oyunlar

Platform: PC

Boyut: 24.12 GB

Crack: 1.1.192.626408

Tarih: 9 Eylül 2021

Dil: İngilizce

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?