Evil Genius 2: World Domination

0Evil Genius 2: World Domination, oyuncunun karikatürize bir süpervizörün kontrolünü ele geçirdiği, tenha bir adada gizli bir sığınak inşa ettiği, küresel planlar başlattığı, minyonları yönettiği ve sonunda bir kıyamet günü cihazı inşa ettiği hicivli bir sığınak kurma oyunu.

Oyun genellikle temel binaya odaklanıyor ve oyuncu koridorları, odaları, mobilyaları ve tuzakları çiziyor. Diğer yönetim faktörleri, kölelerin ihtiyaçlarını karşılamak, üssü casuslardan korumak ve dünya çapında planlar başlatmak. Spacebase Startopia ile birlikte eski temel bina simslerinin yeniden dirilişinin bir parçası olarak, bu simülasyonları eğlenceli kılan şeyin temel mekaniğinin Evil Genius 2’nin kalbinde yer aldığını görmek güzel.

Temel yönetim kontrolleri sezgisel, oyuncu dağ mağarasındaki kayalıklardan oda tasarlıyor ve ardından işlevsel ve dekoratif mobilyalarla dolduruyor. Bir oyuncunun ilk dünya fethi girişimi olarak ikiye katlanan parlak bir hikaye öğreticisi, temel inşanın tüm inceliklerini ölçülü ve esprili bir şekilde sunuyor.

Bu isteğe bağlı ilk oyundan sonra, oyuncular yuvalarını istedikleri gibi inşa etmekte özgür. Kötü alınmış altın kasalarından beyin tüketen teknisyenler için yeniden eğitim odalarına kadar kapsanacak çok şey bulunuyor. Birkaç saat sonra oyuncular, James Bond’un No Time to Die filmine uyan kendi hareketli, çılgın ve tatmin edici yuvalarının ustası olacaklar ve Evil Genius 2 ‘nin temel eğlencesi de buradan geliyor. Birkaç odadan genişleyen bir üsse gitmek, birden fazla oyun oynamayı garanti edecek kadar tatmin edici ve ilginç.

Kötü bir sığınağı yönetmenin günlük oynanışı, planlara, minyon yönetimine, araştırmaya ve temel savunmaya dayanıyor. Planlar bir dünya haritası üzerinde yürütülüyor ve köleleri para çalmak, önemli insanları ele geçirmek veya dünyanın çeşitli hayırsever ajanslarını yok etmek için yurtdışına ajanlar göndermeyi içeriyor.

Çok kötü olmasa da, plan yönetimi belirli bir Cookie Clicker havasını uyandırdığı için biraz sinir bozucu olma potansiyeline sahip. Her plan belirli miktarda köle gerektiriyor ve bu gerçek dünya süresi ile oldukça fazla zaman alıyor. Pratikte üs yönetimi, yeni planlar atamak, ısı seviyelerini kontrol etmek ve yeni alanları keşfetmek için dünya haritasına bir dokunuşla sürekli kesintiye uğruyor.

Neyse ki, kelimenin tam anlamıyla geri kalan her şey Evil Genius 2 ‘de birinci sınıf olarak yapılmış. Ara sahneler, yazılar ve animasyonlar harika, Austin Powers’ın en iyileri ile aptal ama düz yüzlü James Bond filmleri arasında eğlenceli bir karışım ortaya çıkarıyor.

Dört ana kötü adamdan her biri, 1960’ların bir casus hareketinden beklenebilecek türden tuhaf mimarileri harika bir şekilde yerine getiriyor. Minyonlar ve özel uşaklar da görsel ve karakteristik olarak farklı.

Bir minyona tıklamak, diskoya gitmekten hoşlandıklarını veya son derece şiddetli olduklarını ortaya çıkarabilirken, yuvaya sızmaya çalışan farklı ajan türleri de kendi kişiliklerini iyi taşıyorlar. Görsel çekiciliğin ötesinde, iyi bir strateji oyununun önemli bir parçası olan karakter ve oda tiplerini anında ayırt etmek de kolay.

Hem orijinal hem de yeni hevesli süper kötü adamların hayranları için Evil Genius 2 ‘de beğenilecek ve yapılacak çok şey var. Hayranlar için Evil Genius 2, bir Bond kötü adamının inini orijinalinden inşa etme ve savunma hissini, bazı eksikler ile doğru bir şekilde yeniden yaratıyor. Bu türe meraklı olan herkes için, Evil Genius 2: World Domination esprili, şık ve şaşırtıcı derecede derin bir üs kurma oyunu.


41.044
OYUN BİLGİLERİ 16 Haziran 2022 23:29
Evil Genius 2: World Domination

Tür: Oyun, Simulasyon, Strateji, Yıldız Oyunlar

Platform: PC

Boyut: 11.2 GB

Crack: EMPRESS

Tarih: 30 Mart 2021

Dil: İngilizce

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?