Door Kickers Action Squad

2Normalde Door Kickers kuşbakışı oynan, taktiksel tur bazlı bir strateji oyunu olarak doğdu. Aynı konsepteki ikinci oyunda yolda. Ancak geliştirici firma KillHouse Games araya PixelShard ile bir piksel platform sıkıştıralım demiş. Çok da iyi olmuş zira Door Kickers: Action Squad son dönemlerde oynadığım eğlenceli yegane yapımlardan biri oldu. Oyunda bir hikaye yok, direkt karakter seçip operasyonlara başlıyoruz. Oyunla aynı piksel kalitede bir intro görmek isterdim açıkçası, o müziklerle gayet de iyi giderdi, karakterlerin biraz daha tanıtıldığı sahneler falan… Ancak ne yazık ki oyunu açtığınız an logo ve sonrasında menüdesiniz. Neyse, bağımsız geliştirici diyorum ve bu durumu es geçiyorum.

Oyunda 12 alt bölümden oluşan toplam 5 ana bölüm, senaryo var denebilir. Bu da toplam 60 ayrı oynanabilir görev demek. Her yeni görevde yeni zorluklarla karşılaşıyorsunuz. Düşmanlar değişiyor, gelişiyor ve güçleniyor. Başta, Gang Land’da sokak çeteleri ile çatışırken, son senaryo Cartel Territory’de daha profesyonel, donanımlı ve teçhizatlı suçlularla mücadele ediyorsunuz. Bu arada senaryolar değiştikçe farklılaşan düşmanlar ile paralel olarak ortamlar ve bölüm tasarımları da değişiyor. Boss dövüşleri, gizli odalar ve toplanabilir nesneler de var. Ben gayet memnun kaldım. Oynanış süresi ve içerik fiyatın hakkını verecek çapta. Hatta daha iyi.

Peki bu kadar bölümü kimle oynuyoruz, bu suçluların hakkından kimler geliyor? Oyunda oynanabilir Assaulter, Breacher, Shield, Agent Fergie ve Recon olmak üzere 5 karakter var. 4’ü dışında sadece isim olarak Ajan Fergie’yi biliyoruz, diğerleri sadece birey olarak varlar. Sesten anladığımız kadarıyla Shield da kadın karakter. Her karakterin kendine has oynanış tarzı sunması biraz önce bahsi geçen 60 görevi aslında x 5 yapıyor. Hele gerek yerel gerek online co-op desteği bu sayıyı artırıyor. Karakterlerin oynanış tarzı hiç şüphesiz, adları üzerinde, sınıflarıyla alakalı. Assaulter piyade tüfeği taşırken Fergie tabanca taşıyor. Breacher ise pompalı tüfekler konusunda uzman. Şimdi rehinelerin bol olduğu bir ortama pompalı ile mi dalarsınız yoksa tabancayla mı ya da dengesi iyi olan, zor anda sizi ve rehineleri rezil etmeyecek bir piyade tüfeğiyle mi?

Karakterlere değinmeye devam edeyim. Biraz daha detaya girelim. Takım ve karakter olmak üzere bölümlerden elde ettiğimiz başarı puanlarıyla seviye atlatabildiğimiz bir gelişim ağacımız var. Dilerseniz puanlarınızı en sevdiğiniz karaktere dilerseniz tüm takımı etkileyecek bu panelde harcayabilirsiniz. Bölümleri hiç rehine kaybetmeden ve ölmeden bitirirseniz 3 yıldız kazanıyorsunuz, hatalı ve zayiatlı geçişlerin yıldız kazanımı 1 veya 2. Yıldızlar da teçhizat edinmenize olanak sağlıyor. Teçhizatların bazısı 1 kere elde edildiğinde tüm takım tarafından kullanılırken bazıları da karaktere özgü. Ben en az 2-3 senaryo teçhizat almadım. Bölümler zorlaşınca işler değişti ve o yıldızları harcamak zorunda kaldım, Kayserililik damarım bu tür durumlarda beni “stokçuluğa” iter, gerçek hayatta böyle değilim ama oyunlarda iyi stok yaparım. Hatta Dark Souls serilerinde erkenden bulunan gem’leri silahıma takmadığım için diğer herkese nazaran oyunu new game plus seviyesinde oynuyormuşum haberim yokmuş, geçen yeni öğrendim :) neyse…
*Steam Yabgu Nizam Pasha adlı kullanıcının incelemesidir.


12.843
OYUN BİLGİLERİ 30 Nisan 2020 01:31
Door Kickers Action Squad

Tür: Aksiyon, Bağımsız Yapımcı, Basit Eğlence, Oyun, Simulasyon

Platform: PC

Boyut: 537.6 MB

Crack: v1.2.4

Tarih: 10 Eyl 2018

Dil: İngilizce

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?