Death’s Door

4Death’s Door indir - (Direkt indir)

Death’s Door takip ettiğim ilgimi çeken bir oyundu. Fakat çıktıktan sonra her taraftan övgü yağmuruna tutulunca şaşırmadım desem yalan olur. O kadar övülünce indirim beklemeden almış bulundum.

Karşımızda birazcık souls-like ile harmanlanmış, güzel bir aksiyon RPG, hack and slash oyunu var. Karşılaştırabileceğim popüler bir benzeri yok ama sık sık Hollow Knight ve Ori tadı aldım. Detaya inmek gerekirse;

İlk olarak grafik tarzı, yarattığı evren ve müzikleri benim çok hoşuma gitti. Zaten ilgimi çekmesinin en büyük sebebi bunlardı. Sade tonlardaki çevre detaylarının üstüne, parlak yetenek veya silah efektleri göz alıyor. Karakterlerde tasarım açısından bu sadelikten payını almış. Şirin duruyorlar ama biraz daha detay fena olmazmış. Oyunun müziklerini ne kadar övsem az. Sırf müzikleri için puanı arttırdım. Bir hikaye beklemiyordum ancak güzel ve oyunla beraber akan bir hikayeyle karşılaştım. Oyun cidden hikaye anlatımı üzerine baya uğraşıyor ve bence başarılı olmuş.

Oynanış mekanikleri olarak aslında çok sıradan ve basit bir aksiyon RPG. Bu kötü bir şey mi? Bence hayır. İyi yaptıkları sürece aşırı karmaşık mekaniklere gerek yok. Oyunun süresi de çok uzun değil. Belki daha uzun olsa bu kadar sade mekanikler sıkardı fakat bu oyunda o aşamaya gelmeden oyunu bitiriyorsunuz. Az ama öz bu arada. Sahip olduğumuz dört yeteneğin hepsini sık sık kullanıyoruz. Aynı şeyi silahlar için söyleyemeyeceğim. “Bu daha hızlı”, “bu daha çok vuruyor ama yavaş” tan öteye geçememişler.

Düşmanlar çok çeşitli değil ve birbirini tekrar ediyorlar. İşin kötü yanı bazı düşmanlar sadece bir diğer düşmanın tipinin değişmiş hali. Neden böyle yaptılar bilmiyorum ama yine oyun kısa olduğu için tekrar etme sorunundan paçayı son anda kurtarmışlar. Bosslar ise tam tersi. Hepsi üzerine bolca uğraşılmış ve oldukça kaliteli savaşlar sunuyorlar.

Oynanış süresi ~8-9 saat, %100’lemek isteyenler için ~15-20 saat civarı.


Death’s Door indir - (Direkt indir)

19.482
OYUN BİLGİLERİ 27 Temmuz 2021 13:24
Death’s Door

Tür: Aksiyon, Bağımsız Yapımcı, Oyun, RPG, Strateji

Platform: PC

Boyut: 1.9 GB

Crack: V23.07.2021 

Tarih: 20 Tem 2021

Dil: İngilizce

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?