Crossroads Inn

4“Kendi tavernanızı kurup yönetin, ziyaretçilerinizi mutlu edin ve şanınızın tüm diyara yayılmasını sağlayın.” Steam sayfasında bizi bu cümlelerle karşılayan Crossroads Inn, fantastik bir Ortaçağ dünyasında geçen sade bir tycoon oyunu. Ancak bu sadeliğine karşın kendisi bu zamana kadar gördüğüm en yaratıcı indie oyunlarından biri olmaya aday.

> İlginç Tema: Bu zamana kadar herhangi bir RPG oyununda kaç kez yolculuğunuz sırasında bazen biraz durup soluklanmak, bazen fazlalık eşyalarınızı satmak, bazen de geceyi geçirmek için yol üstündeki bir tavernaya uğradığınızı, uğramışken taverna sahibiyle de ayaküstü bir sohbet ettiğinizi sayabilir misiniz? Peki hiç o tehlikeli diyarlardaki uslanmaz maceracılara hizmet edip ihtiyaçları varsa da birkaç yararlı tavsiye veren bu taverna sahiplerinin yerinde olmayı hayal ettiniz mi? İşte Crossroads Inn, bugüne kadar gözümüzün önünde olmasına rağmen kimsenin kullanmayı akıl etmediği bu harika fikri alıyor ve size o tekinsiz dünyada sıradan bir tavernayı yönetme şansı veriyor.

> Sıra Dışı Senaryo: Oyunda tabiki oldukça uçsuz bucaksız bir sandbox modu bulunacak ancak kendisi buna ek olarak bir taverna işletmecisinden kral olmaya doğru ilerleyebileceğiniz 7-8 saatlik yaratıcı bir senaryo moduna da sahip olacak. Bugüne kadar nice oyunda fakir bir çiftçi veya yeni yetme bir maceracı olarak başlayıp tahta oturduk ama hiçbir oyunda bize bir taverna sahibi olarak başlama fırsatı verilmemişti.

> İnşaat Mekanikleri: Oyunda tıpkı The Sims serisinde olduğu gibi basitçe inşaat arayüzünü açıp tavernanızı tıpkı evinizmiş gibi arzu ettiğiniz şekilde; döşemesinden şöminesine, masasından sandalyesine her köşesini düzenleyerek en ince ayrıntısına kadar kişiselleştirme seçeneğiniz olacak. En azından masrafları karşılayabilecek kadar paranız varsa.

> Detaylı Yönetim Seçenekleri: Elbette bu saydıklarımızı yapmak o kadar da basit değil; çalışanlarınızı iyi seçip sorunlarıyla ilgilenerek onları eğitmeniz, gelir ve giderlerinizi iyi denetleyip kontrol altında tutmanız, rezervlerinizi sürekli talebe göre dengelemeniz ve borçlarınızı da zamanında ödemeniz gerekiyor. Ayrıca uzak diyarlardan gelen müzisyenleri ve hayat kadınlarını da tavernanızı daha cazip kılmak için ekibinize katabilirsiniz.

> Ticaret Sistemi: Tabii ki oyundaki ilgileneceğimiz tek şey küçük şirin tavernamızdan ibaret olmayacak. Bir konaklama ve ticaret merkezi olarak yeni ticaret rotaları oluşturmanız, uzak diyarlardan egzotik ürünler getirmeniz, kervanlarınızı korumanız ve etraftan sürekli yeni gelişmeleri haber alıp buna göre hareket etmeniz gerekiyor. Ayrıca farklı uluslarla, çeşitli loncalarla ve türlü sosyal grupla ilişkilerinizi de kârınızı maksimize edecek şekilde yürütmeniz gerekiyor.


87.179
OYUN BİLGİLERİ 23 Ocak 2020 22:34
Crossroads Inn

Tür: Basit Eğlence, Oyun, RPG, Simulasyon, Strateji

Platform: PC

Boyut: 7.22

Crack: Crossroads Inn - Pests & Puppies

Tarih: 23 Eki 2019

Dil: İngilizce

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?