Daemon Tools Kurulumu

Daemon Tools Lite programı sanal CD dosyalarını kolayca, CD ve DVD’lere yazdırmadan bilgisayarınız üzerinde sanal sürücülere takmak için kullanılıyor ve bu alandaki en popüler programlardan bir tanesi. Ancak kimi zaman kullanımı ile ilgili sorunlar baş gösteriyor.
Bu nedenle sizin için programın kurulumu ve kullanımı ile ilgili resimli bir uygulama yazısı yazmamız gerektiğini fark ettik.

Eğer ücretsiz Daemon Tools Lite programını kullanmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken aşağıdaki bağlantıyı kullanarak programı bilgisayarınıza indirmek.

Deamon Tools Lite

Dosya bilgisayarınıza indikten sonra kurulum dosyasını çalıştırdığınızda karşınıza ilk olarak dil seçimi geliyor, ileri diyerek geçiyoruz

Ardından karşınıza çıkacak olan lisans sözleşmesini de “Devam Et” tuşuna basarak geçebilirsiniz.

Daha sonra programı ücretsiz kullanmak için karşınıza çıkan ekranda yer alan “Free License” seçeneğini seçmeli ve tekrar “İleri” tuşuna basmalısınız.

Karşınıza hangi bileşenleri yüklemek istediğinizi gösteren bir seçim ekranı çıkacak. Burada bir değişiklik yapmadan yine “İleri” tuşuna basmanızı öneriyorum.

Programın kurulacağı dizini isteğe bağlı değiştirerek yeniden “İleti” tuşuna basmalısınız.

Daha sonra kurulum penceresindeki işlem tamamlanana kadar beklemeniz gerekiyor. Bu sırada Daemon Tools bilgisayarınıza bir adet sanal sürücüyü kendiliğinden kuracaktır.

Son pencerede ise isteğe bağlı olarak yüklenen reklamları seçmenizi istiyor. “Tamamla” diyip programı açıyoruz